Team Results

Tom Quilty Gold Cup (07-10-2016)
Ride distance: 160.0 km

RESTRICTED TEAMS EVENT
Team Results - Tom Quilty Gold Cup (07-10-2016)
No. Rider Horse Elapsed Time
1st - Heavenly Friends (R)
Completions: 3 - Time: 37:48:26
123 Talea Hasko-Stewart Blake's Heaven Bombora 10:30:17
124 Ian Curtis Blake's Heaven Summer Reign 12:29:28
126 Anita Ashby Lentara Park Heather 14:48:41
149 Clare Feary Die Kinder Junrei Lame L5
2nd - Queensland Team (R)
Completions: 3 - Time: 38:40:06
83 Michelle Chapman Sahala Astronomer 13:59:43
106 Tanya Trevarthen Manet Ibn Rashan 12:05:20
138 Greg Lyon Chingford Just Dreaming Lame L1
144 Daniel Williams Edenfels Pegasus 12:35:03
3rd - Boonara (R)
Completions: 3 - Time: 39:04:24
147 Jessyca Dakin Jael 13:02:04
148 Jennifer Annetts Splendacrest Quidam 13:01:11
153 Alissa Woods Hirstglen Herbie 13:01:09
157 Kate Appleby Hirstglen Bellarina Lame L2
4th - Rushoz (R)
Completions: 4 - Time: 40:42:23
209 Margot Chazel Esme te 16:27:24
212 Brian Maher Ilary Park Sirocco 19:27:54
213 Amanda Doyle Aqaba Pride Of Erin 13:27:29
215 Kelsey Irvine Chelleason Rembrandt 10:47:30
5th - Sadaqa Family Affair (R)
Completions: 4 - Time: 40:46:04
176 Penny Toft Delilah te 13:44:01
177 Alexandra Toft Tora Sardeeka 13:44:09
178 Madeline Toft Beaudacious te 14:19:48
182 David Urquhart Zippidy Dodah te 13:17:54
6th - Ra Ra Ra Ya Boat (R)
Completions: 3 - Time: 43:03:13
140 Melinda Davies Hirstglen Probably 14:31:43
220 Matthew Gadsby Maximus Ra 14:31:43
221 Paul Lengronne Ra Silver Dancer 13:59:47
222 Marion Lengronne Kalkadoon Vienna Lame L3
7th - Team OSO (R)
Completions: 3 - Time: 45:00:55
116 Sasha Laws-King Oso Lee Lame L2
117 Stacey Clarke Aloha Mamma Mia 15:48:25
118 Tayla Hadzi AM Reigning Bianca 15:07:09
119 Sorsha Stuart-Rokvic Oso Ellazandra 14:05:21
8th - NSW Blues (R)
Completions: 3 - Time: 47:00:00
42 Clare Fleming Picnic Park Desert Dancer 12:56:10
50 Robert Catlin Copperkahn Tiara 16:32:40
86 Tahnaya Mercieca Malleegrove Qaarma Lame L3
226 Derryn Nix Rowallan Rufous 17:31:10
9th - Tassie Devils (R)
Completions: 3 - Time: 51:28:10
26 Trish Smith Beaucheval Akhiran 18:03:14
91 Hayley Marshall Rowallan Aspin 16:42:29
92 Joanne Marshall Rivergum Windchime 16:42:27
139 Keryn Mahoney Tonki Dee Boo Pricilla Lame L2
10th - NSW Waratahs (R)
Completions: 3 - Time: 52:39:18
79 Kathryn Priol Kalkadoon Lucifer 15:17:24
125 Fia Hasko-Stewart Brookleigh Shiralee Withdrawn L2
204 Allix Jones Wondjina Stardust 19:50:44
224 Corey Nix Razorback Blue Rhapsody 17:31:10
11th - Team SA 2 (R)
Completions: 3 - Time: 55:47:13
81 Melanie Scott Devious Suni Desert Warrior 18:31:38
107 Jean Sims Codgers Creek Orion 19:12:13
128 Jody Smith Tarjo Intrigue 18:03:22
154 Jillian Bourton Veloce Liberty Heart Rate L1
12th - Greys on Bays!! (R)
Completions: 3 - Time: 55:52:21
31 Victoria Bonham Bridle Track Bogart 18:37:22
127 Ros Ryan Rainbows Reach Scout 18:37:27
129 Phil Coleman Rainbows Reach Dark N Stormy 18:37:32
167 Ian Dreghorn Ausden Nile Prins Metabolics L1
13th - The Aus-African Girls (R)
Completions: 4 - Time: 56:49:08
95 Jennifer Caslick Wanstead Love Story 18:12:14
172 Mariaan Liversarge Aqaba Signette 19:12:25
199 Kate Pilley Aloha Zulm 19:24:29
205 Shelley Jones Shellal Blue 19:50:48
- Rushoz 2 (R)
Completions: 2 -
210 Akhmed Pshunov Sangah The Messiah Heart Rate L2
211 Brooke Marshall A'Landell Ali 10:58:31
214 Jamie Green Cameo Mazquerade 11:05:55
244 Kaylea Maher Captains Creek Prancer Lame L5
- Brookleigh Stud (R)
Completions: 2 -
132 Rod Field Brookleigh Louise 11:34:48
143 Leslie Saunders-Webb Shah-Vale Shamal Lame L3
162 Brook Sample Brookleigh Ricardo Withdrawn L3
163 Leigh Ann Sample Brookleigh Bailey 10:57:45
- Tassie Tigers (R)
Completions: 2 -
7 Debbie Grull Lauralyn Notorious 10:21:13
76 Ellie Woodhouse AT Dial Range Raphael Lame L2
90 Kaye Mitchell Beer Street Dezhda 13:12:17
218 Kirstie Lockhart Razara Momentum Lame L4
- Glengannan Arabians (R)
Completions: 2 -
187 Erin Krahnen Glengannon Azazael Lame L3
188 Mark Montgomery Iskah 12:54:06
191 Connor Krahnen Ardai 12:54:24
192 Simone Krahnen La Battista Shadow Fax Metabolics moderate L3
- Vandieman Arabians (R)
Completions: 2 -
101 Bella Pickering Vandieman Trojen Lame L4
104 Brooke Brown-Cordell Tierview Salama 10:58:55
112 Brittany Farrell Box Hill Pegasus 15:13:12
135 Danielle Taylor Touchwarr Zamba Lame L5
- Boonara B Team (R)
Completions: 2 -
51 Maurice Gray Aloha Queen 12:35:48
99 Karen Fields Meea 15:43:46
146 Luke Annetts Hirstglen Mack Withdrawn L3
150 Brittany Elliott Bashan Vashti Lame L3
- WAERA Hens (R)
Completions: 2 -
9 Emma Swarbrick Redline Heaven Can Wait 19:06:36
11 Anna Erickson Texas Johann Withdrawn L1
12 Rita Perry Eleazar Serendipity 19:06:40
57 Ady McIntosh Deep Forest Hy Light Lame L2
- Team SA 3 (R)
Completions: 2 -
18 Karen Alderton Zaki Lame L1
56 Karren Carman Dyarah Park Gold Digger 20:32:29
109 Paula Van Eck Pyrenees Impala 17:55:12
111 Denis Sugars DVS Suni Bronson Lame L2
- VERA Team One (R)
Completions: 2 -
89 Sheryl Herbert Krishlah Maleeka Lame L1
94 Marty Bryson Castlebar Shatan 19:06:31
108 Wendy Riha Castlebar Chivas Lame L3
151 Kasey Thomas Rocky Point Black Xanthanite 20:20:49
- Team Harrison (R)
Completions: 1 -
171 Rose Ross Brechenridge Attitude Metabolics moderate L1
173 Stella Harbison Willowstar Bay-Sil 12:34:57
174 Amily Daw Brechenridge Polo Lame L2
175 Jessica Aistrope Castlebar Caliente Lame L2
- GERZ (R)
Completions: 1 -
33 Nikita Verspaandonk Eminem Phairow Lame L5
34 Zeke Verspaandonk Eaglehawk Shiraz Heart Rate L3
38 Tabitha Verspaandonk Moulin Rouge Metabolics moderate L1
241 Rohan Stanes Flying Circus Ring Master 12:40:11
- Kurrajong (R)
Completions: 1 -
1 Ben Hudson Littlebanks Antwonett Lame L1
65 Chris Geddes Prince Nakeel Spa Metabolics L3
67 Elizabeth Moir Coolahlee Park Shaman 14:37:24
85 Ashley Cole Ali-Mae Spa Lame L3
- Team SA (R)
Completions: 1 -
78 Cherie Causby Oak-Glen Firefly Lame L2
121 Tarrant Smith Rage On Lame L3
136 Jodie Luck Lindall Alabaska 17:12:33
154 Jillian Bourton Veloce Liberty Heart Rate L1
- Kyogle Country Endurance Riders (R)
Completions: 1 -
87 Scarlet McQueen Elfar Krystella Metabolics moderate L3
88 Hannah McQueen Lara's Song Metabolics moderate P/R
223 Carly Nix Macrocarpa Red Bull 17:31:04
225 Selwyn Nix Dunbar Mahadik Withdrawn L2
- Karshna 2 (R)
Completions: 1 -
53 Blaine Astell Karabah Tully Metabolics moderate L1
58 Angela Hawks Rose Gum Tolstoy 18:14:36
203 Karen Quinn Distinctive-L-Zarin (au) Lame L2
207 Joshua Williams Diamond R Arthur Lame L2
- Littlebanks (R)
Completions: 0 -
52 Frith Szigethy-Gyula Littlebanks Magic Wings Lame L2
158 Sarah Kelly Littlebanks Storm Withdrawn L1
185 Stacey Booth-Mollema Littlebanks Dizzy Lame L2
196 Michaela Araldi Littlebanks Crystal Wings Withdrawn L1