Welcome to AERASpace
AERA Home Page
AERAOnline
Toggle navigation
AeraSpace
Rides
Recent Rides
All Rides
Nominations
Annual Results
Points & Distance
100% Completions
One Horse / One Rider
National Intermediate Ride Pointscore
Calendar
Tom Quilty Results
Tom Quilty Results
Tom Quilty Winners
Pat Slater Cup Winners
Best Conditioned Winners
Newbridge Trophy Winners
Shareym Trophy Winners
Historical Results
Rider History
Horse History
Decade Teams
Progeny
Management
Entry Statistics
Vetting Statistics
Contacts
Administration
Admin Logon
AERA Home Page
AERAOnline
Ride Results
Gordon Williams Memorial (01-11-1998)
Ride distance: 80.0 km
Outcomes - Gordon Williams Memorial (01-11-1998)
Division
No. of Entries
Retired / DNE
Completed
Withdrawn
Ineligible
V/O
Percentage Completed
HW
8
-
6
-
-
2
75.00%
MW
18
-
14
1
-
3
77.78%
LW
7
-
5
-
-
2
71.43%
JN
4
-
4
-
-
-
100.00%
Totals
37
-
29
1
-
7
78.38%
Results - Gordon Williams Memorial (01-11-1998)
No.
Rider
Horse
Place
Time
Leg Speeds
Total
Km/Hr
H/R bpm
Heavyweight
11
Tony Purton
Hoages
Complete P/R
5:06:00
-
-
0
31
Michael Carr
Beckett
Complete P/R
5:30:00
-
-
0
14
Cecil Lockhart
Glanheathyn Arnie
Complete P/R
6:00:00
-
-
0
34
Mark Green
Eaton Park Primadonna
Complete P/R
6:56:00
-
-
0
6
Jed Jessop
Franklin Jakim
Complete P/R
7:59:00
-
-
0
20
Michael Walker
Sheradale Shadow
Complete P/R
8:00:00
-
-
0
5
Dennis Foley Snr
Alnotarj Martise
Gall or injury P/R
0:00:00
-
-
0
27
Maurice Jarman
Rattler
Heart Rate P/R
0:00:00
-
-
0
Middleweight
37
Gillian Grant
Quilty Lass
Complete P/R
4:34:00
-
-
0
3
Heather Johnson
Swiftwood Valentino
Complete P/R
4:37:00
-
-
0
28
Merv Brown
Sammy Jo
Complete P/R
5:41:00
-
-
0
13
Tammy Lamprey
Glanheathyn Fergie
Complete P/R
6:00:00
-
-
0
24
Audrey Gardam
Kiroden Sahrd
Complete P/R
7:09:00
-
-
0
17
Sue Docherty
Sparton Boy
Complete P/R
7:43:00
-
-
0
7
Brooke Heazlewood
Franklin Rephaiah
Complete P/R
7:59:00
-
-
0
18
Lyn Nicolle
Laurjil Osca
Complete P/R
8:00:00
-
-
0
10
Martin Vesinger
Oyster Bay Meluk
Complete P/R
8:04:00
-
-
0
22
Shayne Williams
Sayida Mufti
Complete P/R
8:04:00
-
-
0
35
Royce Martin
Splinter
Complete P/R
8:05:00
-
-
0
19
Max Denney
Sharacan Sinbad
Complete P/R
8:13:00
-
-
0
21
Keryn Mahoney
Tonki Dee Boo Benson
Complete P/R
8:17:00
-
-
0
2
Denise Williams
Capleach Macgyver
Complete P/R
8:18:00
-
-
0
25
Doug Lockhart
Charlie Pride
Lame P/R
0:00:00
-
-
0
30
Noel Lockhart
Jilliby Korbay
Lame P/R
0:00:00
-
-
0
9
David Mecoy
Lauralyn Music
Gall or injury P/R
0:00:00
-
-
0
1
Peter Strickland
Little Fleur
Widthdrawn P/R
0:00:00
-
-
0
Lightweight
23
Rachel Bennett
Prettyboy
Complete P/R
4:44:00
-
-
0
8
Jodie Phillips
Carluke Park Royal Crescent
Complete P/R
5:41:00
-
-
0
26
Katrina Lewis
Dalmore Rock
Complete P/R
6:59:00
-
-
0
12
Anita Hutchins
Rowallan Shanty
Complete P/R
8:17:00
-
-
0
4
Joanne Marshall
Coleslea Amira
Complete P/R
8:17:00
-
-
0
33
Angela Callegari
Tess
Lame P/R
0:00:00
-
-
0
36
Keren Wilde
Topaz Sunshine
Lame P/R
0:00:00
-
-
0
Junior
16
Kathryn Scammell
Sharnia Park Roma
Complete P/R
4:44:00
-
-
0
15
Debrah Scammell
Kalmeraan Sabine
Complete P/R
6:38:00
-
-
0
32
Heather Docherty
Laurjil Lancelot
Complete P/R
7:43:00
-
-
0
29
Joey Carroll
Wensleydale Munamet
Complete P/R
8:13:00
-
-
0